Joomla extensions and Joomla templates by JoomlaShine.com
dsc02480.jpg
„Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap: a vidéki térségekbe beruházó Európa”
  • Magyar
  • In English
  • Español
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

BelépésElfelejtett jelszó
Elfelejtett felhasználónév
Regisztáció

 

nea 

 Szechenyi2020 logo

 

bort

 

Erasmus logo

letöltés

celteruletkatalogus

 hvs2011

naturamalogomod1

Dabas és Térsége Kézműves Egyesület

hvs2

Magyar Agrarkamara

vadonleso_large

oktkGPF_MEDOC
Kezdőlap Hírek Friss Hírek A Helyi Vidékfejlesztési Stratégia felülvizsgálatának folyamatáról
Hirdetés
A Helyi Vidékfejlesztési Stratégia felülvizsgálatának folyamatáról PDF Nyomtatás E-mail
2011. március 11. péntek, 07:12

A Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesület elnöksége és az Egyesület tagjai által megválasztott Tervezői Csoport tagjai sikeresen túljutottak a Helyi Vidékfejlesztési Stratégia felülvizsgálatának első szakaszán.

A 2007-ben megfogalmazott Helyi Vidékfejlesztési Stratégia célja egy önálló, markáns arculattal, identitástudattal rendelkező térség létrehozása, ahol az emberek jól élnek, vállalkozásaik fejlődnek, az itt élők odafigyelnek a közvetlen környezetükre, igyekeznek megőrizni azokat a természeti kincseket, melyek a térség értékeit jelentik.

A stratégia célja a gazdaság és a civil társadalom erősítése, a helyi társadalom megújulásának elősegítése. A gazdasági, környezeti és társadalmi fejlődést a fenntarthatóság figyelembe vételével kívánjuk biztosítani. A térségünkben élők mindennapjait egy jól működő, egészséges, mindenki számára egyenlő esélyeket kínáló közösségben képzeljük el. A vegyes összetételű lakosság kultúráját egésszé kovácsolva térségi identitásunkat erősítjük, ami hozzájárul a környezeti és történelmi értékek megőrzéséhez, a turizmus, a gazdaság, a kulturális hagyományőrzés, a civil társadalom fejlődéséhez, az itt élő és dolgozó emberek, az önkormányzatok és az itt működő vállalkozások boldogulásához, a térség hazai és nemzetközi megismertetéséhez.

Az elmúlt időszakban bebizonyosodott, hogy a 2006-2007-es tervezés során a Helyi Akciócsoport munkájában résztvevők kellőképpen pontos helyi adottság- és probléma megoldásokat rögzítettek a HVS-ben, megoldási javaslataik a térség adottságainak kihasználása mellett, a fenntartható fejlődés szempontjait figyelembe véve fogalmazódtak meg.

A Helyi Vidékfejlesztési Stratégia elmúlt közel három éves megvalósítása során nagyon gyakran tértünk vissza a megfogalmazott javaslatokhoz, és igyekeztünk a Vidékfejlesztési Egyesület tevékenységét a HVS-ben kitűzött célokhoz igazítani.

A stratégia eddigi felülvizsgálata során nyilvánvaló lett az Egyesület elnöksége és a Tervezői Csoport tagjai számára, hogy az eddigi fő célkitűzések mentén haladva kell továbbra is a vidékfejlesztési tevékenységet meghatározni, kiegészítve azokkal a beérkezett javaslatokkal, melyek az egyéni elképzelések és megvalósítható ötletek pályázati formában való megjelenését biztosíthatják.

A beérkezett igények alapján elmondhatjuk, hogy továbbra is nagy az érdeklődés a mikrovállalkozások támogatási lehetőségei iránt. A mikrovállalkozások eszközbeszerzéseinek támogatása, valamint a vállalkozások tulajdonában lévő épületek korszerűsítése, energiatakarékos épületszerkezeti és fűtési megoldások bevezetésének támogatása nagyon sok esetben került rögzítésre a projektötlet gyűjtő adatlapokon.

A turisztikai fejlesztésekhez kapcsolódó lovasturisztikai szolgáltatások elindításához és kibővítéséhez is több javaslat érkezett be, és egyesületünk örömmel észrevételezte, hogy az elmúlt időszakban megfogalmazott turisztikai fejlesztési lehetőségek iránt nagyon nagy az érdeklődés.

A LEADER pályázati lehetőség (EMVA IV. tengely) az elmúlt pályázati időszakban is nagy sikert aratott a civil szervezetek körében. Az elsősorban közösségi célú fejlesztésekre, képzésekre, rendezvényekre, térségen belüli együttműködésekre, és vállalkozási alapú fejlesztésekre igénybe vehető támogatások forrása az egyesületünknél pillanatnyilag több mint 180 millió forint a 2013-ig tartó időszakban.

A felülvizsgálat során a Tervezői Csoport és az Elnökség is megerősítette, hogy szükségesnek látja a további térségi együttműködések támogatását, a közösségi programok erősítését.

A kiválasztott célterületek közül szeretnénk támogatási lehetőséget biztosítani a térségi kulturális és közösségépítő rendezvényekhez, a hagyományos helyi termékeket bemutató rendezvényekhez, térségi ifjúsági és sportversenyekhez, környezetvédelmi programokhoz. A továbbiakban is szeretnénk a helyi civilszervezetek fejlesztését és működését segíteni képzésekkel, térségi rendezvényeik támogatásával.

A beérkezett projektötletek alapján szükséges a helyi adottságok fejlesztése ahhoz, hogy több helyen tudjanak fiatalokat táboroztatni különböző tematika mentén (életmódtábor, sporttábor, kézműves tábor, nyelvi táborok).

A Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesülethez beérkezett projektötletek áttekintése és a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiába való beépítése folyamatban van, de arra bíztatunk minden érdeklődőt, hogy a felülvizsgálat további szakaszaiban is keresse az Egyesületünk munkatársait. Közös célunk, hogy a stratégia módosításával olyan használható fejlesztési terv álljon a térségünkben élő civil, önkormányzati és vállalkozói csoportok részére, melynek segítségével elérjük az eredetileg kitűzött céljainkat, hozzájárulhatunk az itt működő vállalkozások boldogulásához, térségünk hazai és nemzetközi megismertetéséhez.

 

 

Rácz Judit

Munkaszervezet vezető

Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesület

 

 

Share
 

LINC 2019 – Parnu, Észtország

Új esély - Komplex fejlesztési program Tatárszentgyörgyön

Erasmus Catalyst 2017

A tematikus műhelymunka és tanulmányút

Előkészítő látogatás - LINC EVENT 2016

No images

Aktuális események

There are no upcoming events currently scheduled.

HFS Fórumok

Föld napi expedíció a Felső-Homokhátságon

Az oldal hibátlan működéséhez Mozilla Firefox vagy Expoler 8 esetleg újabb böngésző szükséges.

Keresés

Ki olvas minket

Oldalainkat 1061 vendég böngészi
Minden jog fenntartva.
Az oldalainkon közölt tartalom újraközlése
és sokszorosítása csak tartalmi és formai
módosítás nélkül engedélyezett.

© Új Magyarország Vidékfejlesztési Program
Felelős szerkesztő: Rácz Judit, munkaszervezet vezető racz.judit@leaderkontakt.hu