Joomla extensions and Joomla templates by JoomlaShine.com
dsc02397.jpg
„Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap: a vidéki térségekbe beruházó Európa”
  • Magyar
  • In English
  • Español
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

BelépésElfelejtett jelszó
Elfelejtett felhasználónév
Regisztáció

 

nea 

 Szechenyi2020 logo

 

bort

 

Erasmus logo

letöltés

celteruletkatalogus

 hvs2011

naturamalogomod1

Dabas és Térsége Kézműves Egyesület

hvs2

Magyar Agrarkamara

vadonleso_large

oktkGPF_MEDOC
Kezdőlap Hírek Friss Hírek Munkaértekezlet és terepbejárás a Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesület területén
Hirdetés
Munkaértekezlet és terepbejárás a Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesület területén PDF Nyomtatás E-mail

http://www.leadercontact.com/images/phocagallery/repe_mo_2012/thumbs/phoca_thumb_l_p1110990.jpg2012. június 5-én érkeztek a Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesület területére azoknak a spanyol és portugál vidékfejlesztési csoportoknak a képviselői, akik a Lovas Túraútvonalak Európai Hálózatának kialakításán dolgoznak. A találkozó célja a projekt aktuális állapotának bemutatása az egyes területeken, a felmerült problémák megvitatása, valamint az Egyesületünk területén lévő útvonalak és szálláshelyek megismerése.

Vendégeink kései érkezése miatt kedd este a szálláshely elfoglalását Sarlóspusztán (http://www.sarlospuszta.hu) már csak egy kötetlen beszélgetés követte.

Sarlóspuszta az Egyesületünk területén lévő lovas komplexumok egyik legjelentősebb állomása. Igényes szálláshelyei mellett többféle sportprogrammal, nyugodt környezetben várja vendégeit. A lovak számára kialakított istálló is kiemelkedő a környéken, a patkós minősítési rendszernek megfelelően rendelkezik például külön ló zuhannyal is.

http://www.leadercontact.com/images/phocagallery/repe_mo_2012/thumbs/phoca_thumb_l_p1110888.jpgSzerdán délelőtt az Egyesület hivatalos bemutatkozásával és vendégeink köszöntésével kezdődött a munkaértekezlet. A jelenlévő hét spanyol és egy portugál Vidékfejlesztési csoport képviselői elmondták, hogy jelenleg hol tartanak a projekttel, megbeszélték esetleges problémáikat. Létezik olyan szervezet, mely területén nehézkes kialakítani az útvonalakat, az utak aszfaltozottsága, vagy magántulajdonban léte miatt. A munkaértekezlet fő kérdése az útvonal jelölések kialakítása volt.

http://www.leadercontact.com/images/phocagallery/repe_mo_2012/thumbs/phoca_thumb_l_p1110942.jpgA megbeszélés után terepbejárás következett, Szalay Vilmos, a Tatárszentgyörgyi Stípa Népi Hagyományőrző Egyesület elnöke (www.stipaegyesulet) és Svébis József, az Egyesület tagja vezetésével. Az erdő szélén kialakított területen bemutatásra kerültek azok a tradicionális szekerek, amelyek Szalai Vilmos gyűjteményének részét képezik, de ma is „üzemképes” állapotban várják, hogy a szintén LEADER pályázatból megvalósítandó „Szekérmúzeumban” helyet kapjanak. A lovaskocsis bejárás során bemutathattuk a puszta szépségeit, és a vidéki élet nehézségeit egyaránt. Utunk közben információkat osztottunk meg a vendégekkel a terület értékeiről, helyi lovas-, és lovaglási szokásokról, a magyar lófajtákról a Stípa Egyesület tevékenységéről.

A helyi gasztronómia jellegzetességeit bemutatandó, Pallaga Pál és felesége Pallagáné Pekár Hajnalka szálláshely által biztosított területen bográcsban, akáctűzön főzték meg a vendégek által sokat emlegetett tradicionális bográcsgulyás ebédet.

http://www.leadercontact.com/images/phocagallery/repe_mo_2012/thumbs/phoca_thumb_l_p1110963.jpgDélután Dabason ismerkedtek meg spanyol és portugál vendégeink a Szervál Sportegyesület ( http://szerval.hu ) tevékenységeivel, Kosztolányi Dániel mutatta be az istállót, karámot, lovakat és a hét fő részére kialakított szálláshelyet, és mesélt az általa szervezett terep-túrákról.

Ezután az újhartyáni Gyémánt Lovaspark ( http://www.gyemantlovaspark.hu ) következett, ahol a LEADER támogatásból megvalósult fedett lovas csarnokban rövid fogathajtó bemutató után az istálló és a lovak megtekintése következett.

Az újlengyeli Akáctanyán (http://www.akactanya.hu ) Mucsi Katalin vezette körbe a vendégeket. A magyar-finn házaspár, számos ponton csempészte a finn kultúrát a magyar tanyára a faházas szálláshelyektől a finn szaunáig.

http://www.leadercontact.com/images/phocagallery/repe_mo_2012/thumbs/phoca_thumb_l_p1120024.jpgA nap a táborfalvi Öreg Tanyán ( http://oregtanya.hu ), az Örkénytábori örökséget is bemutató skanzen jellegű tanyán zenével, táncházzal és vacsorával zárult.

A rövid látogatás utolsó napján a reptérre menet megtekintettük a Forster Vadászkastély TÁMOP támogatásból megvalósult új, magas színvonalú szálláshelyeit Bugyi Nagyközségben.

A Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesület 2009-ben kezdte az együttműködést a spanyol Bajo Guadalquivir Leader csoporttal. Az eltelt három évben együttműködést kötöttünk az Önkormányzatokkal, felvettük a kapcsolatot a helyi lovasokkal segítségükkel kijelöltük az útvonalakat. Máig a tervezett útvonalhoz több mint 100 kilométernyi útvonal áll előkészítés alatt, melynek minden szakasza Önkormányzati tulajdonú, földburkolatú út. Népszerűsítő programokat szerveztünk, mint a Felső-Homokhátság Gyalogos Teljesítménytúrákat vagy a Puszta Túrát, ahol az útvonal egy-egy szakaszát lehetett bejárni gyalogosan, vagy lovaskocsival. Összegyűjtöttük a terület látnivalóit, nevezetességeit és felvettük a kapcsolatot a lehetséges szállásadókkal. A 3 napos program alatt meglátogatott szálláshelyek mind részei a Magyarországon kialakítandó Lovas Fogadók és Túraútvonalak Európai Hálózatának (Red Europea de Posadas Ecuestres – REPE). A tervek szerint jövő tavasszal kerül átadásra az első jelöléssel ellátott lovas turistaút a térségben.

A Látogatás során készült képek a galériában megtekinthetők.

Czuprák-Susán Ivett

Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesület

Projekt menedzser

Share
 

Erasmus+ Catalyst International meeting Krakow 2018

Erasmus Catalyst 2017

A tematikus műhelymunka és tanulmányút

Előkészítő látogatás - LINC EVENT 2016

No images

Aktuális események

There are no upcoming events currently scheduled.

HFS Fórumok

Föld napi expedíció a Felső-Homokhátságon

LEADER Tájház Kakucson

Az oldal hibátlan működéséhez Mozilla Firefox vagy Expoler 8 esetleg újabb böngésző szükséges.

Keresés

Ki olvas minket

Oldalainkat 258 vendég böngészi
Minden jog fenntartva.
Az oldalainkon közölt tartalom újraközlése
és sokszorosítása csak tartalmi és formai
módosítás nélkül engedélyezett.

© Új Magyarország Vidékfejlesztési Program
Felelős szerkesztő: Rácz Judit, munkaszervezet vezető racz.judit@leaderkontakt.hu